Pacs Medecom
ژوئن 10, 2022

A NEW PIONEER OF CONE-BEAM CT

Brand-New Artificial Intelligent Technology Largest Bore and Field of View

Cone-Beam CT چیست؟

توموگرافی کامپیوتری با پرتو مخروطی (CBCT) یک روش تصویربرداری رادیوگرافی است که امکان تصویربرداری دقیق و سه بعدی از ساختارهای بافت سخت را فراهم می کند. CBCT مهمترین روش در میان روشهای تصویربرداری تشخیصی پزشکی است که اخیراً ظهور کرده است. این سیستم‌ها بر خلاف سیستم‌های متعارف، به جای استفاده از پرتوهای با مقطع بادبزنی (Fan Beam) از پرتوهای مخروطی شکل(Cone Beam) بهره می‌برند. از آنجایی که این سیستم‌ها از یک آشکارسازخمیده استفاده می‌کند، به جای گرفتن تصویر به صورت برش به برش، یک داده‌ی حجمی از بیمار بدست می‌آورد. CBCT در برنامه ریزی و تشخیص درمان در ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، دندانپزشکی ، گوش و حلق و بینی، رادیولوژی مداخله ای و سایر موارد اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است.
phion-c2t

Phion CT

با توجه به ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری ارائه شده توسط این تکنولوژی ما با دامنه ی بسیار گسترده ای ازتصاویر پردازش شده روبرو خواهیم بود. این تصاویر که به کمک اشعه مخروطی و تنها با یک تابش و در زمان حدود ۷ ثانیه گرفته می‌شود مزیت های بسیار گسترده ای را نسبت به رادیوگرافی دیجیتال و سی تی اسکن های مولتی‌ دتکتور دارد، مهم ترین مزیت آن زمان و دوز تابشی می باشد که دوز جذبی بیمار و کارکنان بخش های تصویربرداری را به میزان قابل ملاحظه ای کمتر می‌کند و فاکتور مهمی در بحث حفاظت پرتوها می باشد . از مزیتهای دیگر این دستگاه قابل حمل بودن و کوچک بودن آن نسبت به دستگاه های سی تی اسکن مولتی دتکتور ورادیوگرافی های ساده است که این قابلیت کمک می‌کند که ما طیف وسیعی از کاربردهای کلینیکی و پاراکلینیکی در بخش های مختلف بیمارستانی و بیمارستان های سیار در حوزه های گسترده درمانی وتوانبخشی برای آن بیابیم.
SPECIFICATIONS

ویژگی های Phion CT

• قابلیت اسکن نواحی مختلف تشریحی با میدان دید وسیع
• طراحی شده برای تصویربرداری ازستون فقرات، جمجمه، لگن، شانه، اندام ها و مفاصل، فک و صورت و دندان، سینوس های پارانازل، آرتروگرافی ، رادیولوژی مداخله ای و دامپزشکی.
• قابل استفاده در اتاق عمل در عمل های جراحی مغز و اعصاب، ارتوپدی و گوش وحلق و بینی.
• قدرت تفکیک فضایی (Spatial Resolution) بالا، که در تصویربرداری از بافت سخت تصاویری با کیفیت و قدرت تشخیص بالایی در اختیار قرار می دهد.
• دوز تابشی پایین در حدود یک چهارم در مقایسه با سی تی اسکن های مولتی دتکتور
• نرم افزار کاربرپسند و تنوع در الگوریتم های بازسازی توسط پلتفرم Xelis 3D
• تصویربرداری در حدود ۷ ثانیه
• بازسازی تصاویر آگزیال، کرونال، ساجیتال و ۳D توسط خود نرم افزار در ۴۰ ثانیه
• قابلیت نصب آسان با برق شهری و حداقل امکانات حفاظت پرتویی
phionctmedical
dimensions
images

CBCT دنتال

1- انجام سی بی سی تی های تخصصی دهان و دندان با FOV بزرگ
2- کاهش زمان پوزیشن دهی و اکسپوز نسبت به دستگاه های کانونشنال
3- ارائه ی تصویر با پیکسل های ایزوتروپیک جهت ارزیابی های رادیولوژیکی، سنجش طول استخوان آلوئولار، avn ، ارزیابی های پریودونتیک و ...
4- دستگاه با پوزیشن دهی و اورینتیشن SUPINE جهت کاهش آرتیفکت های حرکتی های مناسب برای بیماران مسن و دارای محدودیت فیزیکی .
5- سهولت بیمار و پزشک جهت تزریق، کانوله کردن سیالوگرافی وانجام پروسیژرهای تداخلی .

Phion CT در دامپزشکی

• بررسی آبسه ها ضایعات دهان و دندان ، ناهنجاری های پاتولوژیکی دهان در حیوانات .
• BORE SIZE بزرگ به اندازه 65 سانتی جهت انجام اسکن از انواع حیوانات خانگی، دام و اسب .
• ارائه ی تصاویر سکشنال، سه بعدی در مقاطع مختلف جهت بررسی دقیق تر از شکستگی و آسیب در اندام حیوانات