سونوگرافی P3

دستگاه سونوگرافی پرتابل sonimage p3 کمپانی Konica Minolta ژاپن ، کوچکترین دستگاه سونوگرافی دنیا با وزن کمتر از 400 گرم و ابعاد11.5 x 6.8  سانتی­متر می­باشد که در 9 دسامبر 2013 معرفی و موفق به اخذ تاییدیه FDA گردید.

طراحی صفحه نمایش این دستگاه همانند یک اسمارت فون (گوشی تلفن موبایل) بوده که به راحتی در دست جا شده و کل مجموعه به آسانی یک استتوسکوپ (گوشی پزشکی) قابل حمل است .

هدف کمپانی از ساخت و معرفی چنین دستگاهی این بوده است که تشخیص پزشکان دقیق تر و با سرعت بسیار بالاتری صورت پذیرد و همچنین بسیاری از فرآیند هایی که پیش از آن به صورت کور (blind) انجام می­شد، تحت گاید سونو صورت پذیرد.

در زیر به برخی از خصوصیات منحصر به فرد این دستگاه که آن را به یک وسیله پیشرفته، غیر قابل چشم پوشی و ضروری در دست متخصصین بدل کرده، اشاره می­نماییم:

1- این دستگاه مجهز به صفحه نمایش لمسی High resolution رنگی بوده و تمامی اپراتوری های مربوط به آن با 3 دکمه صورت میگیرد که این امر کار را برای کاربر بسیار ساده نموده است ( به خصوص در شرایط اورژانسی ).

2- پروب این دستگاه فرکانس کاری 3 تا 5 مگا هرتز دارد که مخصوص اسکن های شکمی است اما به دلیل طراحی مناسب و پردازش های پیشرفته، در سطح نیز برای بررسی عروق کاروتید، ژوگولار، فمور و … تصاویر خوبی ارائه می­دهد.

3- پروب این دستگاه به صورت Sector Annular طراحی شده که این امر باعث آن شده است که میدان دید وسیعی را پوشش داده و همچنین ابعاد کوچکی داشته باشد تا بتواند به راحتی در فضای بین دنده ای ( حتی برای اطفال )  قرار گیرد.

4- Sonimage P3 تنها دستگاه در این ابعاد است که به هر سه مد کاری B_mode , M_mode و PW_duppler مجهز بوده و از این رو قابلیت تمامی اسکن های اورژانسی از جمله FAST ، EFAST، AAA و … را به طور کامل داراست.

5- تمامی preset های مورد نیاز به صورت پیش فرض وجود داشته و به سادگی قابل دسترسی است که این باعث آن میشود کاربری دستگاه به طرز فوق العاده­ای آسان و سریع باشد، حتی برای متخصصین غیر رادیولوژیست.

6- عمده measurement های ضروری مورد نیاز برای اندازه گیری پارامترهای مختلف از جمله طول، سطح، حجم مثانه، پارامترهای تشخیص سن جنین، ضربان قلب و … در دسترس می­باشد.

7- باتری این دستگاه از نوع Lithium Polymer بوده و در حالت اسکن مداوم طول عمری برابر 120 دقیقه دارد که به دلیل نشتی نداشتن باتری، در صورت اسکن معمولی این عدد به چندین روز می­رسد.

8- سرعت شروع به کار فوق العاده این دستگاه باعث آن می­شود که در شرایط ضروری بسیار کارآمد و حیاتی باشد، به طوری که زمان مورد نیاز برای شروع به کار از حال خاموش کمتر 13 ثانیه و از حالت stand by کمتر از 1 ثانیه است.

9- دستگاه مجهز به حافظه micro SD برای ذخیره فیلم و یا تصویر اسکن شده میباشد همچنین خروجی هدفون، خروجی اتصال به پرینتر و اتصال به PC و یا  tablet با سیستم عامل ویندوز ، برای داشتن تصویری بزرگتر ، تعبیه شده است و حتی می­توان به صورت مستقیم پروب را به تبلت متصل نمود و تصویر را به صورت همزمان بر روی آن مشاهده کرد.

دانلود کاتالوگ